Historická změna konzulárních služeb a podpory kapverdské diaspory

Praia, Kapverdy – Kapverdská vláda se rozhodla provedením zásadních změn v oblasti konzulárních služeb poskytovat modernější a efektivnější podporu svým občanům v zahraničí a zároveň usilovat o přilákání investic z kapverdské diaspory.

Konzulární služby jsou klíčovým prvkem kapverdské zahraniční politiky a zajišťují ochranu národních zájmů a pomoc kapverdským komunitám v diaspoře. Dříve však chyběl komplexní rámec pro konzulární služby, což znamenalo, že kapverdští občané v zahraničí měli omezený přístup k pomoci.

Nový režim konzulárních služeb přináší digitalizaci a zjednodušení postupů, což usnadní komunikaci mezi občany a konzulárními úřady a posílí vztahy mezi nimi. To má pomoci vytvořit silnější pouta a podpořit pocit identity.

Dalším důležitým prvkem je ochrana práv kapverdských občanů v zahraničí, což bude dosaženo prostřednictvím konzulárních služeb, v souladu s kapverdskou ústavou.

Zároveň bude nový režim podporovat kapverdskou diplomacii a konzulární síť při propagaci ekonomických, obchodních a kulturních zájmů Kapverd v
zahraničí. Má také zvýšit zapojení kapverdské diaspory do rozvoje země a přilákat zahraniční investice.

Tato historická reforma konzulárních služeb představuje důležitý krok k modernizaci a zlepšení služeb pro kapverdské občany v zahraničí a k podpoře ekonomického rozvoje Kapverd. Nařízení č. 25/2023 bylo schváleno 2. října 2023 a vstoupilo v platnost den po jeho zveřejnění. Tato reforma otevírá nové možnosti pro kapverdské občany v zahraničí a kapverdskou diasporu a přináší nové šance pro investice z této komunity a pro rozvoj Kapverd ve světě.

Žádné komentáře
Share:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *