Kapverdy patří mezi 10 nejvíce inovativních ekonomik v Africe

Inovace byly po staletí hnací silou společenského vývoje na celém světě. Jsme svědky toho, jak inovace pohánějí národy kupředu, přinášejí řešení problémů, vytvářejí hospodářskou prosperitu a zvyšují kvalitu života jejich obyvatel.

zdroj: Busines Insider Africa

Je pozoruhodné, že inovace neznají hranice. Celosvětové nadšení pro inovace připravilo půdu pro přesvědčivou soutěž o dokonalost. Země se předhánějí v tom, aby se navzájem překonaly nejen v technologických objevech, ale také v podpoře inkluzivního růstu, udržitelného rozvoje a sociálního blahobytu.
Například africké země si uvědomují, že inovace hrají zásadní roli při uvolňování jejich potenciálu, a v tomto ohledu dosahují významných pokroků. V posledních letech došlo na tomto kontinentu k prudkému nárůstu podnikatelského ducha, investic a rostoucímu důrazu na vzdělávání a výzkum.

Světová organizace duševního vlastnictví (WIPO) nedávno vydala zprávu „Globální inovační index 2023: Inovace tváří v tvář nejistotě“, která představuje komplexní hodnocení inovačních ekosystémů ve 132 zemích a osvětluje jejich silné a slabé stránky prostřednictvím analýzy 80 ukazatelů, včetně výdajů na výzkum a vývoj.
Letošní zpráva byla představena na pozadí situace, kdy se svět potýká s pomalým hospodářským oživením po pandemii COVID-19, prudce rostoucími úrokovými sazbami a geopolitickými konflikty.

Prominentní umístění Kapverd v tomto prestižním žebříčku je o to cenější, že Kapverdská republika má pouze kolem 600 tisíc občanů.

Zde je nejlepších 10 inovativních afrických ekonomik:

Umístění Země Skóre Globální umístění
1 Mauritius 32.1 57th
2 South Africa 30.4 59th
3 Morocco 28.4 70th
4 Tunisia 26.9 79th
5 Botswana 24.6 85th
6 Egypt 24.6 86th
7 Cape Verde 23.3 91st
8 Senegal 22.5 93rd
9 Namibia 21.8 96th
10 Ghana 21.3 99th

Žádné komentáře
Share:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *