O NÁS

Česko-kapverdská obchodní komora je organizace, jejíž činnost se řídí příslušnými ustanoveními zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník.

• Tato organizace byla založena v květnu 2020 na základě iniciativy paní Móniky Sofie Duarte, zakladatelky a předsedkyně Nadačního fondu Naděje Cabo Verde. Česko-kapverdská obchodní komora sídlí v Praze a spolupracuje s vládou Kapverd, zejména prostřednictvím svých kapverdských protějšků, tj. Obchodní komory ostrovů Barlavento a Sotavento.
  • Mezi její hlavní cíle patří:
    • propagovat rozvoj podnikání mezi českými a kapverdskými společnostmi a podněcovat také nekomerční subjekty v jejich činnosti v souvislosti s oběma zeměmi
    • podporovat a rozvíjet obchodní a kulturní spolupráci vytvářením prostoru pro komunikaci a diskusi o záležitostech společného zájmu
    • úzce spolupracovat s dalšími organizacemi působícími v tomto sektoru, především s Českou obchodní komorou, vládou Kapverd a Obchodními komorami Barlavento a Sotavento