Cabo Verde hlásí rekordní počet turistů za rok 2023

Kapverdy zažily v roce 2023 rekordní rok v oblasti cestovního ruchu, s více než milionem hostů v hotelových zařízeních. To představuje nárůst o 20,9 % oproti roku 2022. Celkový počet přenocování se také zvýšil o 26,0 % na 5.150.806.

„Tato čísla jsou skvělým znamením pro pro Kapverdy a jejich turistický průmysl,“ řekl Carlos Santos, ministr cestovního ruchu Kapverdské republiky. „Ukazují, že se nám daří zotavovat se z pandemie COVID-19 a že Cabo Verde je stále více atraktivní destinací pro turisty z celého světa.“

Nejvíce turistů v roce 2023 pocházelo ze Spojeného království, následováno Německem a Nizozemskem. Průměrná délka pobytu byla 5 nocí a nejnavštěvovanější ostrovy byly Sal a Boa Vista.

Kapverdy jsou souostroví 10 ostrovů v Atlantickém oceánu, ležící západně od afrického pobřeží. Země je známá svými krásnými plážemi, teplým počasím a bohatou kulturou.

Cestovní ruch je klíčovým odvětvím pro místní ekonomiku a tvoří přibližně 25 % HDP země. Kapverdská vláda se snaží diverzifikovat turistický průmysl a přilákat více turistů z jiných částí světa, včetně České republiky.

V souvislosti s nárůstem turismu a oblíbenosti Kapverd se zvyšuje také poptávka po nemovitostech do osobního vlastnictví. Kapverdská legislativa umožňuje 100% vlastnictví nemovitosti i zahraničním zájemcům. V České republice nabízí nemovitosti na Kapverdách společnost Cape Verde Real Estate s.r.o., která zájemcům vyřídí všechny nutné administrativní úkony, od kupní smlouvy až po zápis do katastru nemovitostí. Na aktuální nabídku se můžete podívat ZDE.

Zdroj:

Žádné komentáře
Share:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *