Úspěch ministra Olavo Correia je úspěchem celých Kapverd !

Časopis The African Leadership Magazine (ALM) odhaluje vítěze 14. ročníku soutěže African Business Leadership Awards (ABLA) 2024. Znovu se ukazuje, že každodenní úsilí a pracovní nasazení se vyplácí. Vítězové byli vybráni na základě online hlasování a důkladného posouzení redakční radou magazínu ALM na základě jejich mimořádných úspěchů a přínosu v uplynulém roce i po něm. Všem vítězům gratulujeme!

 

Zvlášť gratulujeme místopředsedovi vlády a ministru financí Kapverdské republiky, Olavu Correiovi k získání titulu vítěze v této kategorii: Africký ministr financí roku, v rámci 14. ročníku soutěže African Business Leadership Awards (ABLA) 2024.

 

Correia je diplomovaný ekonom a má zkušenosti jak ze soukromého, tak veřejného sektoru. Byl generálním ředitelem státní pokladny a státním tajemníkem ministra financí. V letech 1999 až 2004 byl guvernérem centrální Banky Kapverdské republiky. V dubnu 2022 byl Olavo Correia jmenován předsedou správní rady ECOWAS Bank for Investment and Development (EBID), kde nahradil ministra ekonomiky a financí Beninu, Romualda Wadagniho1. Od roku 2023 je také členem správní rady Světové banky. Přestože je to muž s obrovskou zodpovědností, pohybující se v nejvyšších patrech mezinárodní politiky, nečiní mu problém hovořit s lidmi a diskutovat na témata, která se týkají jejich běžného života. Olavo Correia je laskavý a vzdělaný člověk. Ze srdce mu přejeme každé ocenění jeho práce.

 

Dr. Ken Giami, vydavatel časopisu African Leadership Magazine, prohlašuje: „Vítězové svým vedením v kritických odvětvích africké ekonomiky utvářejí lepší budoucnost Afriky a dokazují obrovský potenciál naší podnikatelské komunity.“

 

Všem vítězům budou trofeje předány během slavnostního ceremoniálu ABLA, který je naplánován na 17. – 18. července 2024 v britské Sněmovně lordů v Londýně.

 

👉 Klikněte zde a podívejte se na úplný seznam vítězů! https://www.africanleadershipmagazine.co.uk/african…/.

Žádné komentáře
Share:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *