ČERNÁ PEROLA

Cílem projektu „ČERNÁ PEROLA“ je vznik módní čtvrti v centru hlavního města Kapverdské republiky po vzoru Milána, New Yorku nebo Dubaje s českými luxusními značkami. České módní butiky, designové ateliéry a kreativní dílny by měly ve městě Praia vyrůst do roku 2035.

Projekt vznikl na základně vysoké poptávky po západní kvalitní módě na africkém kontinentu. V důsledku omezené nabídky je zámožná africká klientela nucena formální a semi-formální oblečení dovážet ze zahraničí s vysokou přirážkou nebo za nákupy cestovat do Evropy. Zemi navíc navštíví ročně okolo 1 miliónu turistů, disponují značným kapitálem a jsou zpravidla ochotni si za nákup kvalitního zboží na dovolené připlatit.

Kapverdy přinášejí pro realizaci projektu ideální podmínky. Od 90. let lze Kapverdy považovat za stabilní demokracii. V zemi jsou dodržována lidská práva a garantovány základní svobody. Podle zahraničních indexů dokonce Kapverdy patří mezi nejdemokratičtější země v celé Africe a jsou 33. nejdemokratičtější zemi světa. Díky absenci ideologických a náboženských nepokojů panuje v zemi vysoká míra bezpečnosti. Kapverdské ostrovy se navíc silně ekonomicky vyvíjí. Každoročně roste podíl investic a hodnota kapverdského HDP se za posledních 20 let dokonce zčtyřnásobila. Výše zmíněné důvody činní z Kapverdských ostrovů jednu z nejvíce podnikatelsky lukrativních rozvíjejících zemí, která může být pro investory bránou do Afriky.

Vztahy mezi Českou republikou a Kapverdskou republikou jsou navíc na velmi přátelské úrovni. Kapverdské autority jsou tak schopny českým podnikatelům poskytnout celou řadu zvýhodnění od snížení nákladů na provoz, státní podpory až po daňového zvýhodnění.

Česko-kapverdská obchodní komora nabízí luxusním českých módním značkám možnost založení firmy, výběr vhodného sídla, zajištění výhodných nájemních podmínek a pomoc s náborem kvalifikovaného personálu. Komora také zajišťuje licenci pro dovoz a vývoz a v případě zájmu poskytuje také další personalizované služby.

Pro více informací o projektu nebo v případě Vašeho zájmu na projektu participovat se na nás neváhejte obrátit.

Žádné komentáře
Share:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *