Odborový svaz oznámil stávku pilotů TACV od 25. do 29. dubna

Praia, 15. dubna (Inforpress) – Národní odbor pilotů civilního letectví (SNPAC) dnes oznámil národní pětidenní stávku od 25. do 29. dubna pilotů TACV, s centrálním požadavkem na zlepšení pracovních podmínek.

„Po vyčerpání všech možností dialogu s představenstvem TACV oznámujeme národní stávku pilotů TACV s počátkem v 00:00 dne 25. dubna a koncem v 23:59 dne 29. dubna,“ uvedl ve vyjádření.

Tentýž zdroj vysvětluje, že tato stávka není jen otázkou požadování lepších podmínek pro piloty, neboť je rozšířena na všechny členy posádky, aby byla zajištěna bezpečnost a kvalita leteckých služeb poskytovaných cestujícím.

„Je to krajní opatření, motivované opakovanými porušeními ze strany společnosti při dodržování pracovních práv zaměstnanců a neústupnosti ze strany současného představenstva k procesu dialogu a jednání,“ zdůvodnil.

„Nejedná se o rozhodnutí přijaté narychlo, bylo řádně analyzováno, a s odchodem mnoha pilotů ze společnosti hrozí vážné riziko uzavření letecké dopravy na Kapverdách,“ poznamenal odborář, informující, že podle údajů odborů již deset pilotů opustilo společnost.

Pokud se chystáte v uvedeném období na Kapverdy, je potřeba počítat s tím, že vnitrostátní letecká doprava může být částečně nebo zcela omezena. Jestli ale přesto potřebujete cestovat mezi ostrovy,  doporučujeme ověřit si pravidelné plavby lodí na stránkách společnosti CV Interilhas.