Fogo: Luxusní turistický a realitní projekt „Duargema five star living“ představen na setkání s členy kapverdské diaspory

Oficiální prezentace luxusního turistického a realitního projektu „Duargema five star living“ na ostrově Fogo

São Filipe, 28. dubna 2024 – V rámci setkání s emigranty, které se dnes koná ve městě São Filipe, bude oficiálně představen turistický a realitní projekt „Duargema five star living“. Prezentaci projektu povede inženýrka Mónica Duarte, a to po odhalení online platformy městského úřadu São Filipe. Setkání, kterému předsedá ministr pro komunity Jorge Santos, se zaměří na navazování kontaktů mezi rodáky ostrova Fogo žijícími v zahraničí a těmi, kteří se na ostrov vrátili.

„Duargema five star living“ představuje investici ve výši téměř 50 milionů eur a bude se nacházet na místě mezi Regionální nemocnicí São Francisco de Assis a pláží Praia de Nossa Senhora da Encarnação. Rozloha projektu přesáhne 50 000 metrů čtverečních.

Již při prvních diskusích s představiteli městského úřadu São Filipe zdůraznili zodpovědní osoby projektu jeho velký dopad na ostrov Fogo i na celé Cabo Verde. Očekává se, že projekt přinese „mnoho pracovních míst“ a povede k návratu lidí, kteří opustili ostrov Fogo i zemi.

„Duargema five star living“ bude sloužit jako katalyzátor pro další rozvojové projekty. V součinnosti s místními úřady a vládou se zvažuje rozšíření ranveje letiště São Filipe, čímž se projekt stane ještě atraktivnějším. Součástí plánu je i akvizice zemědělských pozemků, která má ostrovu Fogo dodat impulz k růstu a podpořit celé Cabo Verde.

Projekt „Duargema five star living“, jehož základní myšlenka byla zveřejněna před dvěma lety, počítá s výstavbou 110 apartmánů, luxusních vil, Spa centra, šesti obchodů, restaurace, hřišť pro vodní sporty (tenis a plážový fotbal), tří plážových klubů, více než třiceti bazénů, zelených ploch, systému čištění odpadních vod a systémů využívajících obnovitelné zdroje energie.

Nemovitosti budou vybaveny moderním zařízením a celý komplex se bude umístěn v integrované a udržitelné zóně s výhledem na moře a ostrov Brava.

Převzato z inforpress.cv

Žádné komentáře
Share:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *