EasyJet otevírá lety z Portugalska na Kapverdy!

Skvělá zpráva pro milovníky cestování! Letecká společnost EasyJet oznámila, že do svého zimního letového řádu pro rok 2024/2025 zařadí přímé lety z Portugalska na ostrov Sal na Kapverdách. První lety z Lisabonu odstartují 29. října a z Porta 30. října.

Ceny letenek začínají na 83,99 eurech a budou dostupné v prodeji od 9. května. EasyJet bude z Lisabonu operovat 4 lety týdně (v úterý, středu, čtvrtek a sobotu) a z Porta 2 lety týdně (ve středu a sobotu) po celý rok.

Toto je pro EasyJet historický krok, jelikož se jedná o první destinaci v západní Africe, kterou tato společnost bude obsluhovat. Zároveň se Sal stává nejjižnějším cílem v síti EasyJet.

Společnost si od této nové linky slibuje posílení vazeb mezi Portugalskem a Kapverdy, a to jak v oblasti cestovního ruchu, tak i obchodu. Očekává se, že nová linka povede k nárůstu počtu turistů na Kapverdy a podpoří ekonomiku obou zemí.

Premiér Kapverdských ostrovů Ulisses Correia e Silva toto s nadšením kvituje: „Spuštění letů EasyJet na lince Portugalsko-Kapverdy je splněním našeho snu a očekáváme, že bude mít pozitivní dopad na posílení pozice Kapverdských ostrovů na turistickém trhu a na diverzifikaci nabídky pro kapverdské občany v zemi i diaspoře.“

Ministr cestovního ruchu a dopravy Kapverdských ostrovů Carlos Santos dodává: „Zařazení Kapverdských ostrovů do sítě EasyJet otevírá novou kapitolu v historii letecké konektivity země se světem a je to nepochybně začátek nové etapy cestovního ruchu. Umožní to vytvoření nových dopravních řešení pro naše emigranty, usnadní jim tak spojení s vlastí a povede to k nárůstu jejich investic v zemi.“

EasyJet se tak znovu ukazuje jako spolehlivá a inovativní letecká společnost, která se snaží svým klientům nabízet atraktivní destinace za dostupné ceny. Nová linka na Kapverdy je skvělou zprávou pro všechny, kteří touží po exotické dovolené plné slunce, krásných pláží a jedinečné kultury. EasyJet létá také z Prahy do Lisabonu, kde přesednete na letadlo na Sal.

Více informací o letecké společnosti EasyJet a o letenkách na Kapverdy naleznete na webu EasyJet: https://www.easyjet.com/cs/

Zdroj: aviacao.tv

Žádné komentáře
Share:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *