Kapverdský parlament jednomyslně schválil novelu zákona o přiznání občanství pro členy diaspory

 

Kapverdy, Praia, Česká republika, Praha, 29.01.2024 – Parlament Kapverdské republiky schválil návrh zákona, který rozšiřuje možnosti získání kapverdského občanství. Nově bude možné získat občanství na základě původu i potomkům Kapverďanů, kteří se narodili v zahraničí.

Dle návrhu zákona budou mít nárok na kapverdské občanství děti, které se narodili v zahraničí a jejichž rodiče mají kapverdský matriční záznam. V takovém případě nebudou muset podávat žádnou žádost, občanství jim bude automaticky přiznáno.

Dále bude možné získat občanství na základě původu i vnuci, pravnuci a prapravnuci Kapverďanů, kteří se narodili v zahraničí. V tomto případě bude nutné podat žádost, ale nebude vyžadována žádná podmínka, jako je například trvalý pobyt v Kapverdách.

Návrh zákona byl schválen jednomyslně. Nyní bude postoupen do druhého čtení, kde bude dopracováván, informovala ministryně spravedlnosti Joana Rosa.

Joana Rosa – Ministra da Justiça de Cabo Verde
© Eneias Rodrigues

V souvislosti se změnou zákona je zajímavá informace o tom, že česká společnost s kapverdskou účastí Cape Verde Real Estate s.r.o. se sídlem v Praze, právě buduje

na ostrově Santiago, v hlavním městě Praia, developerský rezidenční projekt DuarGema – House of Diaspora. Projekt nabízí stavební pozemky s veškerou infrastrukturou, a dále moderní apartmánové domy s garážemi, obchody a komerčními prostory.

Podle zástupců společnosti je tento prestižní developerský projekt určený především pro Kapverďany žijící v zahraničí, kteří chtějí investovat do nemovitostí a vytvořit si zázemí v zemi svého původu. Projekt však nabízí solidní příležitosti i pro zahraniční investory, kteří chtějí investovat do nemovitostí s potenciálem růstu hodnoty.

Projekt DuarGema – House of Diaspora je zajímavou příležitostí pro investice do nemovitostí na Kapverdách. Společnost Cape Verde Real Estate s.r.o. nabízí potenciálním investorům možnost konzultace a poradenství. pro více informací navštivte stránky https://estatecv.com/projekty/duargema-house-of-diaspora/

Žádné komentáře
Share:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *