Na Kapverdách právě probíhá světový pohár v kite-surfu

Vítr, Vlny a Kapverdská Pohostinnost

Sal, Kapverdy, 20. února 2024Qatar Airways GKA Kite World Tour začal svou sezónu 2024 na ostrově Sal, kde se koná GKA Kite-Surf World Cup Cape Verde 2024. Tato událost je jednou z nejprestižnějších a nejnáročnějších v kite-surfingu, protože nabízí úžasné vlny a větrné podmínky na proslulé pláži Ponta Preta.

Od 16. do 25. února se zde utkávají nejlepší kite-surfingoví atleti světa, kteří se snaží získat body a peníze. Celková výše odměn činí 20 000 eur a soutěž má čtyřhvězdičkový status. Kite-surfingoví šampioni se budou snažit obhájit své tituly na této ikonické vlně, která je považována za jednu z nejlepších na světě.

Po třech dnech soutěže už známe vítěze v mužské kategorii. Je jím Airton Cozzolino, který obhájil svůj titul z loňského roku. Cozzolino porazil ve finále svého přítele a rivala Mitu Monteira, který je také z Kapverd. Oba sportovci předvedli úžasný výkon a nadchli místní publikum, které jim fandilo.

V ženské kategorii ještě nejsou známy výsledky, protože soutěž byla odložena kvůli nedostatku větru. Očekává se, že se soutěž dokončí ve 4. den, pokud se podmínky zlepší. Mezi favoritkami je Moona Whyte z USA, která získala dokonalou desítku za svůj výkon v prvním kole.

Kromě sportovního dění si závodníci a diváci mohou užít i krásu a kulturu Kapverd. Místní obyvatelé jsou známí svou srdečností a vřelým přístupem k návštěvníkům. Nabízejí tradiční jídla, hudbu a tance, které odrážejí bohatou historii a směsici afrických a evropských vlivů.