Vzácná návštěva z Kapverd v Praze. Biskup z Mindelo přijal pozvání nadačního fondu Naděje Cabo Verde a Česko-kapverdské obchodní komory.

Ve středu 6. března přiletěl do Prahy biskup diecéze Mindelo, vážený a oblíbený monsignore Ildo Augusto Dos Santos Lopes Fortes. Čeká jej v České republice bohatý program. Hned první den to byla návštěva arcibiskupa pražského, J. Exc. Mons. Jana Graubnera. Setkání se neslo v duchu přátelského rozhovoru na téma činnosti diecéze Mindelo a plánů do budoucnosti. Mezi tyto plány patří i výstavba nové školy na Kapverdských ostrovech, a to ve spolupráci s nadačním fondem Naděje Cabo Verde, jehož předsedkyně správní rady, Mónica Sofe Duarte pana biskupa do Prahy pozvala a nyní jej provází všemi událostmi programu. Součástí programu je také podpis protokolu mezi diecézí Mindelo a Česko-kapverdskou obchodní komorou, který definuje parametry budoucí spolupráce.

V pátek je čeká cesta do studia křesťanské televize NOE v Ostravě a v sobotu se zúčastní mezinárodního duchovního cvičení MOTUS CHRISTI, kdy se v jednu chvíli spojí věřící z Ekvádoru, Brazílie, Kapverd a Španělska a České republiky. Na neděli je naplánována společná mše v kostele svatého Tomáše v Praze.