Dobrodružné objevování Kapverd

Kapverdy jsou ideálním cílem pro dobrodružné cestovatele. Díky nedotčeným ostrovům můžete skutečně vybočit z vyšlapané cesty. Kapverdy se skládají z desítky ostrovů, každý s vlastním charakterem. Proto projíždějte ostrovy a navštěvujte jich co nejvíce. Zejména doporučujeme Santiago, São Vicente a Santo Antão.

Pokud chcete objevovat Kapverdy dobrodružně, začněte na Santiagu. Je to největší ostrov země, kde žije přibližně polovina obyvatelstva. Také zde leží hlavní město země: Praia. Tento ostrov vám připomene Afriku. Následně pokračujte směrem k São Vicente. S rozlohou menší než 230 km² je to jeden z menších ostrovů Kapverd. Je to jen kus skalní hmoty uprostřed moře, ale když už jste tam, můžete si užít bohatou faunu kolem sebe.

Santo Antão je druhý největší ostrov Kapverd. Jediný způsob, jak se sem dostat, je lodí ze São Vicente. Santo Antão je jedním z nejchudších ostrovů Kapverd a trpí vysokou nezaměstnaností. Z těchto důvodů mnoho cestovatelů Kapverdy raději obejde. Země má jen málo masového turismu a nabízí neobyčejnou přírodní krásu. Je proto autentickým cílem k návštěvě!

Stravování

Kapverdská kuchyně vznikla z různých tradic. Je to kombinace portugalských a afrických vlivů. Ale jedné věci se rozhodně nevyhnete: rybě. V Praii na Santiagu počítejte s omezenou nabídkou restaurací. Vyzkoušejte místní jídlo cachupa v rychlé restauraci Daniza. Restaurace Gamboa je jedním z lepších míst v městě a v restauraci Flor de Lys nebo Perola se také dobře najíte.

Na São Vicente se nejlépe stravujte ve městě Mindelo. Restaurace La Pergola je dobrá volba, zejména pokud hledáte francouzská jídla. Casa Café Mindelo je nádherné místo u vody s lahodnými jídly, ale také skvělé místo k přespání. Na Santo Antão je Porto del Sol místem k jídlu, zejména pokud máte chuť na italskou těstovinu. V Porto Novo si můžete načerpat energii v Baru Restaurante Sereia, zatímco čekáte na trajekt.

Národní nápoj Kapverd je grogue, rum vyrobený samozřejmě z  cukrové třtiny, která je na ostrovech pěstována. V Praii je spousta malých barů, kde se lidé scházejí a popíjejí tuto specialitu. Nejlepší živou hudbu najdete v Sal da Música. A na São Vicente je Praca Amilcar Cabral v Mindelu místem, kam lidé rádi chodí na popíjení. Café Lisboa a Café Musique jsou příjemná místa, kde začít večer. Syrius je zábavné místo na zakončení večera tancem. A na Santo Antão si můžete v Porto Novo zatancovat v diskotéce Dobla.

Doprava

Z Prahy můžete letět přímo na Boa Vistu nebo na Sal. Na Santiago, do hlavního města Praia se dostanete třeba s aerolinkami TAP Portugal přes Lisabon s jedním přestupem. Ostrovy můžete objevovat levně lodí. Na São Vicente a Santiago najdete spoustu soukromých taxíků, které vás přepraví na druhou stranu ostrova.

Dobré vědět

Nejlepší doba k cestování: Duben až červen, říjen, listopad
Vízum: Ano
Očkování: Dobrovolně
Měna: Kapverdské Escudo
Jazyk: Portugalština, Crioli

Žádné komentáře
Share:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *