Karneval v Mindelu: Malý, ale nesmírně krásný zážitek

Možná se to zdá trochu troufalé, ale karneval v Mindelu na ostrově São Vicente se dá srovnávat i s těmi v Rio de Janeiru a Salvadoru da Bahia v Brazílii. Ostatně, legendární zpěvačka Cesaria Evora kdysi řekla, že „Mindelo je jako malá Brazílie“. Na rozdíl od obřích měst jako Rio nebo Salvador je karneval v Mindelu mnohem komornější.

Díky tomu se snadno dostanete na všechna důležitá místa a nemusíte se bát, že byste o něco přišli. Karnevalovou Mindelou se dá pohodlně projít pěšky a je také mnohem levnější než mnoho jiných karnevalových oslav po celém světě. Ceny ubytování a letenek se během karnevalu nezvyšují dvojnásobně nebo trojnásobně, jak se to děje v mnoha populárních destinacích.

 

Skupiny Mandinga

Jednou z největších atrakcí karnevalu v Mindelu jsou skupiny Mandinga. Mandinkové jsou etnická skupina pocházející z dalších západoafrických zemí, jako je Senegal a Gambie. Na jejich počest se členové skupin Mandinga začali oblékat jako válečníci a během karnevalu vyrazili do ulic Mindela.

V posledních letech se průvody Mandinga těší obrovské popularitě a na jejich týdenní sváteční průvod městem se sjíždějí tisíce lidí.

 

Průvody a oslavy

Karneval v Mindelu oficiálně startuje v pátek večer před masopustním úterý, kdy skupina s názvem Mindel Fantasy vyrazí do ulic centra města s velkým hudebním vozem a tisíci příznivci. Karnevalový víkend je plný různých průvodů různých organizací, jako jsou školy. To vše se považuje za „rozehřání“ před hlavními událostmi karnevalu v Mindelu: průvody oficiálních karnevalových skupin a Samba Tropical.

„Samba“, jak rádi říkají lidé z Mindela, není oficiální karnevalovou skupinou. Proto vyráží do ulic Mindela v pondělí večer. Úterý je pak dnem soutěže. Karnevalové skupiny Cruzeiros do Norte, Monte Sossego, Flores do Mindelo a Vindos do Oriente procházejí „sambodromem“ Mindela, kterým je hlavní třída Rua d’Lisboa.

Užijte si spoustu zábavy

Mindelané (Mindelenses), jak se lidem z Mindela říká, jsou známí svým bujarým duchem. Karneval je nejlepší dobou, kdy se o tom můžete přesvědčit na vlastní oči. V kulturním hlavním městě Kapverd lidé vždycky najdou důvod k oslavě. Kromě všech průvodů, které se konají v centru města Mindelo, můžete navštívit i mnoho soukromých akcí.

Od pátku před karnevalem až do neděle po karnevalu, kdy poslední průvod Mandinga projde Mindelem v rámci takzvaného „pohřbu karnevalu“, je většina večírků vyprodaná. Proto si včas kupte vstupenky a přijďte brzy, abyste si mohli vychutnat skvělé jídlo a pití.

 

Krása, která bere dech

Někteří lidé říkají, že opravdovými hvězdami karnevalu v Mindelu jsou umělci, kteří vytvářejí kostýmy a všechny alegorické vozy. Na tak malou zemi, jako je Kapverdy, a s omezenými finančními prostředky, které jsou na akci každý rok k dispozici, je podívaná, kterou karnevalové skupiny předvedou, prostě neuvěřitelná. A každý rok je to lepší a lepší.

Jak se karneval blíží a rozpočty jsou schváleny, členové karnevalových skupin pracují nepřetržitě, aby vše vypadalo úžasně. Skupiny si zvolí téma a pro každý z týmů ve skupinách vytvoří „podtéma“, které předvedou během průvodu. Karnevalové skupiny mohou mít až 900.

Žádné komentáře
Share:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *