Mosteiros: Městský úřad sází na začlenění programu Fogo Coffee Fest do mezinárodní sítě festivalů kávy

São Filipe, 20. března (Inforpress) – Začlenění programu Festivalu kávy Fogo „Fogo Coffee Fest“ do mezinárodní sítě festivalů kávy je jedním z hlavních cílů městského úřadu v Mosteiros, uvedl radní pro kulturu Nelson Pires.

V této souvislosti městský úřad pro ročník 2024 Fogo Coffee Fest pozval a bude spoléhat na účast dvou zástupkyň Muzea kávy z São Paula v Brazílii, které mají „mnoho zkušeností“, které chtějí sdílet ve vztahu k muzeologii kávy.

 

Radní vysvětlil, že Muzeum kávy v São Paulu je součástí mezinárodní sítě festivalů kávy a tímto zapojením se má vytvořit partnerství, které umožní Mosteiros začlenit se do mezinárodního okruhu kávy, aby mohl posoudit možnosti, jak se dostat do sítě, a v blízké budoucnosti být program festivalu kávy na Fogo začleněn do mezinárodního festivalu a Mosteiros se může také účastnit festivalů, které se konají na mezinárodní úrovni.

Tým Muzea kávy v São Paulu vede jeho výkonná ředitelka Alessandra Almeida a jejich příchod zapadá do městské strategie internacionalizace Fogo Coffee Fest.

Brazilská delegace přijede na ostrov Fogo ve čtvrtek 21. března, v den před zahájením X. ročníku festivalu kávy a podle radního Nelsona Pirese už v pátek, první den festivalu, budou sdílet muzeologické zkušenosti této instituce na konferenci o „Muzeologii kávy“, s důrazem na to, co již udělala, protože Mosteiros chce sázet na partnerství pro zlepšení muzeologie kávy.

Fogo Coffee Fest založený v roce 2014 je příležitostí pro setkání producentů, vlastníků, podnikatelů, politických představitelů, odborníků, firem a pracovníků tohoto odvětví pro sdílení, obchod a kontakty.

Zdroj: InforPress.cv

 

Žádné komentáře
Share:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *